Pastaruoju metu Lietuvoje ir aplinkinėse ES valstybėse išaugęs visuomenės dėmesys miškams ir miškų ūkiui bei Europos Bendrijos (EB) svarbos miško buveinių išsaugojimo neužtikrinantis miškininkavimas paskatino Aplinkos ministeriją parengti Miškų įstatymo pataisas.

„Šiomis pataisomis siekiama subalansuotai derinanti gamtosauginius apribojimus ir racionalų miško išteklių naudojimą: siekti mažesnio plynųjų miško kirtimų kiekio, išlaikyti kuo optimalesnį sukauptos medienos ir jos prieaugio panaudojimą, EB svarbos miško buveinėse leisti tik tokius miško kirtimus, kuriais būtų užtikrinamas tų buveinių išsaugojimas, leisti paversti miško žemę kitomis naudmenomis tais atvejais, kaip tai būtina siekiant atkurti EB svarbos natūralių buveinių tipus ir saugomų rūšių buveines“, – rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Su Miškų įstatymo pakeitimo projektu galite susipažinti čia: http://am.lrv.lt/lt/naujienos/aplinkos-ministerija-siulo-stiprinti-saugotinu-misko-buveiniu-apsauga

Visuomenė ir miškininkavimo specialistai yra kviečiami į viešą pataisų aptarimą diskusijoje-konferencijoje „Miškininkavimo pokyčiai europinių įsipareigojimų ir visuomenės lūkesčių kontekste“, kuri vyks vasario 21 d. 10 val. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje, IV rūmų konferencijų salėje (adresas: Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno r.).

Renginio metu bus išsamiai pristatyta Europos Bendrijos (EB) svarbos natūralių miško buveinių apsaugos situacija Lietuvoje, šiai situacijai pagerinti skirti Aplinkos ministerijos parengti Miškų įstatymo pakeitimai.

Diskusijų metu kartu su miškų politikos sprendimų priėmėjais, miškų mokslo atstovais, miškų sektoriaus socialiniais partneriais ir kitais visuomenės atstovais numatoma ne tik aptarti šiuos Miškų įstatymo pakeitimus, bet ir ieškoti atsakymų į aktualius miškų politikos klausimus. Štai numatomos temos:

-Ar lietuviška miškininkystės praktika pakankamai atliepia šiandienos visuomenės lūkesčius? Jei ne, ką reikėtų keisti?

-Kaip geriau išgryninti ir subalansuoti su mišku susijusius tikruosius visuomenės lūkesčius?

-Kaip suderinti gamtosauginius apribojimus ir racionalų miško išteklių naudojimą?

-Ar reikia papildomų draudimų ir apribojimų, be tų, kurie būtini tinkamai EB svarbos miško buveinių apsaugai pasiekti?

Planuojama renginio trukmė – 4 val. Išsamesnė konferencijos darbotvarkė ir aktuali informacija – feisbuko renginiuoe . Dalyvauti kviečiami Seimo nariai, visų su miškais susijusių institucijų ir organizacijų atstovai, taip pat kiti šalies miškų ateičiai neabejingi asmenys.

Kadangi vietų skaičius ribotas, siūloma registruotis į konferenciją el. paštu: svetlana.repsiene@am.lt arba telefonu 8 5 272 2635.

Categories:

Comments are closed