Atstatytoje Kurtuvėnų dvaro ratinėje, kurioje veikia Lankytojų centras, duris atvėrė nauja ekspozicija „Kraštovaizdžio įvairovė“. Ji supažindina su pagrindiniais Kurtuvėnų regioninio parko lankomais objektais, pažintiniais takais.

Pagrindiniu ekspozicijos akcentu rengėjai pasirinko milžinus, kurie, anot padavimų, šiame krašte kalnus supylę ir ežerų priverkę. Jų atvaizdais, lyg banguojančiais kalnais, užpildyta beveik 400 m2 salės erdvė. Lankytojai gali pasivaikščioti tarp milžinų, susipažinti su kraštovaizdžio sąranga, įvairove, kaita bei regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis.

Čia turi ką veikti suaugę ir vaikai. Ekspozicijoje gausu žaidimų, dėlionių, galvosūkių, pažintinių filmukų ir pasakų. Ne tik vaikams įdomu pabandyti iš smėlio pilti spalvotus kalnus, įspausti paviršiuje savo kūno atspaudą, pasisupti ant „milžino ašarų“, paklausyti žilabarzdžio senelio padavimų. Tai puiki erdvė edukacinei veiklai, ugdymui netradicinėje aplinkoje, perteikiant krašto kultūrą, istoriją, gamtos paveldo vertybes.

Ekspozicijoje galima susipažinti ir su pagrindiniais Kurtuvėnų regioninio parko lankomais objektais, pažintiniais takais, įsigyti suvenyrų ir parko lankytojo bilietą. Lankytojų centras turėtų tapti vieta nuo kurios prasideda pažintis ir kelionės po Kurtuvėnų regioninį parką.

 

Categories:

Comments are closed