Lietuvos miškų įmonės Valstybinės miškų urėdijos (VMU) vadovu vietoje savo noru pasitraukusio Mariaus Pulkauninko paskirtas buvęs skandinavų medienos įmonių vadybininkas Vladas Kaubrė. Kaip spalio 8-ąją pranešė BNS, jis laimėjo VMU vadovo konkursą.

V.Kaubrė buvo laikinasis šios įmonės vadovas, kai dėl politinio palaikymo stokos pareigų atsisakė M.Pulkauninkas. Nuo 2018 metų gegužės V.Kaubrė ėjo  VMU direktoriaus pavaduotojo medienos ruošai ir prekybai pareigas.

Šis daugiau kaip 16 metų miškininkystės srityje dirbęs veikėjas pagarsėjo vidiniais skandalais Panevėžio urėdijoje, kur nuo 2014-ųjų ėjo urėdo pareigas. Kad apsisaugotų nuo jo represijų, 12 miškininkų buvo surašę skundą ir peticiją Generalinei miškų urėdijai skųsdamiesi dėl urėdo netinkamo elgesio pavaldinių atžvilgiu ir galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

V.Kaubrė – aktyvus Lietuvos miškų kirtimo šalininkas. Jis dirbo urėdijų reformos koordinavimo darbo grupėje, prieš tai buvo Medienos prekybos asociacijos direktorius, Švedijos įmonės UAB „Domše Lietuva“ generalinis direktorius. Pastaroji bendrovė superka iš Lietuvos valstybinių ir privačių miško savininkų žaliavinę medieną, kuri tiekiama perdirbti į Švediją. V. Kaubrė taip pat dirbo suomių „Stora Enso“ vadybininku.

Skandinavai šiuo metu yra stambiausi miškų valdytojai Lietuvoje: pirmauja švedų įmonė IKEA, supirkusi 27 tūkst. ha šalies miškų, antroje vietoje – suomių kapitalo bendrovė „Dasos Capital“.

V.Kaubrės paskyrimas – bloga žinia miškų gynėjams.

Specialiosios tarnybos jau patikrino naująjį VMU vadovą, darbą jis turėtų pradėti kitą pirmadienį.

Categories:

Comments are closed