Prireikė net 12 savaičių, kad Aplinkos ministerija parengtų Vyriausybės išvadą dėl Lino Balsio pateiktų Miškų įstatymo pataisų, kuriomis būtų uždrausti plynieji kirtimai saugomose teritorijose. Nors išvadoje viso labo pritariama L.Balsio įstatymo projekto tikslui, bet siūloma Seimui jo nesvarstyti.

Aktyvių žmonių dėka vis dėlto įregistravus vilkintą išvadą, ji jau aptarta Seimo Kaimo reikalų komitete, o sausio pradžioje bus svarstoma Aplinkos apsaugos komitete. Nušvito viltis, kad dėl minėto įstatymo pataisų Seimo nariai balsuos per pratęstą sesiją sausio 11-12 dienomis.

Žmonėms šiomis dienomis užpylė ne tik mane, bet ir kitus Seimo narius, Vyriausybės kanceliariją skambučiais ir elektroninias laiškais. Visuomenės įsitraukimas į sprendimų priėmimą yra ypač svarbus. Dirbsime toliau!“ – ragino bendraminčius L.Balsys.

Kaip pašmaikštavo vienas miškų judėjimo aktyvistas, Vyriausybę „buvo ištikęs vidurių užkietėjimas, bet gruodžio 1-osios eisena suveikė kaip laisvinamieji vaistai“. Deja, netrukus vidurių užkietėjimas ištiko ir Seimą, tad vėl prireikė laisvinamųjų.

Labanoro klubo vadovą gamtininką Andrejų Gaidamavičių optimistiškai nuteikė Kaimo reikalų komiteto posėdis. „Tikėjausi blogesnio rezultato. Nors Seimo nariai pritarė daugeliui privačių miškų asociacijų pasiūlymų, bet pritarė ir Labanoro klubo raštui. Jau nebėra ir tokio didelio priešiškumo, kaip anksčiau, reikalavimui drausti plynus kirtimus saugomose teritorijose. Tačiau komitetas nepanoro paskubinti įvykių ir visą atsakomybę perdavė Aplinkos ministerijai, kuri iki pavasario turės parengti savo įstatymo projektą.

Visgi laukti, kol Aplinkos ministerija pateiks Seimui savo pasiūlymus, negalima, – patirtis rodo, kad ten dirbantys žmonės stokoja operatyvumo. Kas iš to, kad ateis kitas ministras, jei jis turės tuos pačius, plynų kirtimų draudimu nesuinteresuotus pavaldinius. Tad iki sausio 9 dienos ruoškime dar vieną didelę laisvinamųjų dozę“, – skelbia socialinio tinklo paskyroje vienas miškų sąjūdžio ideologinių vadų A.Gaidamavičius.

 

Categories:

Tags:

Comments are closed