Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba išleido antrąjį planuotą leidinį „Gamtos vertybės saugomose teritorijose“, kuriame apžvelgiamos vienuolikoje regioninių parkų esančios gamtos vertybės. Leidinys skirtas ne tik gamtosaugininkams, bet ir saugomų teritorijų lankytojams.

Leidinyje aprašomos Biržų, Dubysos, Kauno marių, Kurtuvėnų, Nemuno kilpų, Nemuno deltos, Pajūrio, Rambyno, Sartų, Sirvėtos, Veisiejų regioninių parkų gamtos vertybes, apibūdinama jų būklė, kaita, žmogaus veiklos ir gamtotvarkos priemonių poveikis.

Praėjusių metų leidinyje buvo pateikta informacija apie Lietuvos nacionalinių parkų ir valstybinių gamtinių rezervatų gamtos būklę. Kitais metais planuojama apžvelgti likusių regioninių parkų gamtos vertybes.

Šių leidinių idėja – skelbti plačiajai visuomenei, kas vyksta saugomose teritorijose, kokios gamtos vertybės čia puoselėjamos, kokie sprendimai rasti siekiant suderinti gamtos apsaugą ir jos gėrybių eksploatavimą.

Medžiagą leidiniui rengė saugomų teritorijų specialistai, daugiausiai ekologai. Leidinio „Gamtos vertybės saugomose teritorijose“ sudarytojas ir redaktorius – Dr. Romas Pakalnis.

Naująjį leidinį galima rasti Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro skaitykloje, nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų direkcijose, o leidinio elektroninis variantas bus randamas ir internete.

Categories:

Comments are closed