Iki vasario 28 d. dar galima balsuoti Europos metų medžio rinkimuose, kuriuose Lietuvai atstovauja Raudonės pilies liepa, laimėjusi Lietuvos 2018-ųjų medžio konkursą.

Šiemet Europos metų medis renkamas iš 15 kandidatų, atstovaujančių Belgijai, Bulgarijai, Čekijai, Jungtinei Karalystei, Kroatijai, Vengrijai, Prancūzijai, Lenkijai, Olandijai, Portugalijai, Rumunijai, Ispanijai, Slovakijai ir Rusijai. Su konkurse dalyvaujančiais medžiais susipažinti ir prabalsuoti galima Europos metų medžio svetainėje – https://www.treeoftheyear.org/home.

Balsavimas prasidėjo vasario 1-ąją. Aršiausia kova dėl lyderystės užvirė tarp rusų Abramcevo ąžuolo ir vengrų Pečo Sniego kalno migdolų medžio. Vasario 11-osios duomenimis, Rusijos ąžuolas jau surinko 13 156 balsus, o Pečo medis – 12 443 balsus. Mūsiškė Raudonės pilies liepa kol kas turi 5203 balsus, tačiau situacija nuolat keičiasi.

Įdomu tai, kad medžiai varžosi ne tik savo įspūdinga išvaizda, bet ir spalvingomis gyvenimo istorijomis.

Didinga septynkamienė baudžiavos liudininkė lietuviška liepa auga Raudonės pilies pašonėje. Tarp dviejų jos kamienų maždaug 3 m aukštyje yra įaugęs metalinis strypas. Prie jo, pasak legendos, buvo rišami ir plakami prasikaltę baudžiauninkai, o mirtinai užplakus septynis, liepa iš didelio skausmo suskilusi į 7 kamienus.

Šią Lietuvos kandidatę apžiūrėjo ir Raudonėje apsilankęs Europos metų medžio konkurso ambasadorius, edukacinių ir gamtosauginių filmų kūrėjas Robas McBride’as. Iš vaikų piešinių ekspozicijos jis atrinko kelis piešinius, kurie bus pristatyti kovo 19-ąją per šio konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją Briuselyje.

Europos metų medžio konkursas čekų iniciatyva pradėtas rengti 2011 metais. Jį organizuoja Aplinkos partnerystės fondas. Šiuo konkursu siekiama pabrėžti medžių svarbą Europos gamtos ir kultūros paveldui.

 

Categories:

Tags:

Comments are closed