Aplinkos viceministrės pareigas pradėjo eiti Rasa Vaitkevičiūtė, pastaruoju metu dirbusi Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdyboje vyriausiąja specialiste.

Kaip Eltai patvirtino Aplinkos ministerija (AM), pagrindinės naujosios viceministrės atsakomybės sritys bus gamtos apsauga ir miškų sektorius. Ji gerai žino šių sektorių problemas, nes yra įgijusi tiek mokslinio, tiek praktinio darbo patirties.

Iš Kauno kilusi 34 metų R. Vaitkevičiūtė baigė aplinkotyros ir ekologijos studijas Lietuvos žemės ūkio universitete, o prieš šešerius metus už apgintą miškotyros mokslo darbą jai buvo suteiktas žemės ūkio mokslų daktaro laipsnis. Naujoji viceministrė jau šeštus metus skaito paskaitas studentams Aleksandro Stulginskio universitete, paskelbė AM.

R.Vaitkevičiūtė taip pat yra dirbusi Kazlų Rūdos mokomojoje miškų urėdijoje. Pastaruoju metu jos darbas buvo susijęs su valstybine aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo kontrole Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Kauno agentūroje.

Buvęs aplinkos viceministras Martynas Norbutas iš pareigų pasitraukė balandžio 1-ąją. Aplinkos ministerijoje jis buvo atsakingas už gamtos apsaugą, miškus, saugomas teritorijas, kraštovaizdį bei atliekas.

M.Norbutas spėjo, kad jo pasitraukimas iš pareigų paspartins sprendimus dėl Aplinkos ministerijos ir sustiprins AM komandą. „Tai yra būtina, ir turi būti ne du viceministrai, o visi trys. Tai galėtų paskatinti daugiau dėmesio skirti aplinkai. Akivaizdu, kai nėra suformuota pilna komanda, to dėmesio yra mažiau, taip pat mažiau ir galimybių spręsti labai svarbius klausimus, kurie liečia tiek gyventojus, tiek gamtos apsaugą, tiek klimato iššūkius.“, – aiškino M.Norbutas, esą tik laikinai pailikęs ministerijoje atstatydintą ministrą pavadavusio energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno prašymu.

Naujas aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pareigas pradėjo eiti balandžio pradžioje.

 

 

 

 

Categories:

Comments are closed