Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė skirti socialdarbietę Irmą Gudžiūnaitę aplinkos ministre, trečiadienį pranešė šalies vadovės spaudos tarnyba.

„I. Gudžiūnaitė, pasak prezidentės, veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos“, – teigiama pranešime.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras – nuo atliekų tvarkymo ir vandenvalos iki miškų apsaugos, statybų ir renovacijos, klimato kaitos ir Astravo elektrinės klausimų.

„Todėl prezidentė kviečia premjerą vadovauti šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato“, – teigia Prezidentūra.

Premjeras Saulius Skvernelis šiuo metu teisingumo viceministrės pareigas einančios I. Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres pasiūlė praėjusią savaitę.

Trisdešimtmetė Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) narė I. Gudžiūnaitė anksčiau buvo teisingumo atašė Lietuvos atstovybėje Europos Sąjungoje, dirbo Teisingumo ministerijoje. Šiuo metu ji įrašyta pirmoji socdarbiečių sąraše rinkimuose į Vilniaus savivaldybę.

Reaguodamas į prezidentės sprendimą S.Skvernelis pareiškė, kad suderinti su ja aplinkos ministro kandidatūros bus neįmanoma, tad jos ir neteiks iki D.Grybauskaitės kadencijos pabaigos. Neva buvo aptartos „ne viena ir ne dvi“ galimos kandidatūros, o I. Gudžiūnaitės kandidatūra į šias pareigas teikta su D.Grybauskaite suderinus iš anksto.

Prezidentūra tai paneigė. „Iki susitikimo su kandidate jokių pažadų, kad ji yra iš anksto tinkama, nebuvo ir negalėjo būti“, – BNS informavo prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidentūros komentare teigiama, kad pagal įprastą praktiką premjeras pirmiausia neformaliai pasiūlo kandidato pavardę, neturint neigiamų indikacijų apie kandidato asmenį, premjerui pranešama, kad gali būti daromas formalus teikimas. Gavus premjero formalų teikimą, kandidatūra tikrinama teisėsaugos institucijų įstatymų nustatyta tvarka.

„Jeigu teisėsauga pastabų neturi, kandidatas į ministrus kviečiamas susitikti su prezidente. Tik po susitikimo su kandidatu prezidentė priima galutinį sprendimą, kaip tai numato Konstitucija“, – rašoma komentare.

Aplinkos ministro postas laisvas nuo praėjusių metų gruodžio, kai premjeras Saulius Skvernelis iš pareigų atstatydino aplinkos ministrą Kęstutį Navicką.

 

Categories:

Tags:

Comments are closed