Gegužės 23 dieną visuomenei pristatyta nauja Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centro ekspozicija. Jos tema „Upelis vidur girios“ atspindi šio rezervato gyvenimą.

Natūralus Viešvilės upelis skrodžia rezervatą tekėdamas iš šiaurinio jo pakraščio į pietus ir nešdamas surinktus pelkynų vandenis į Nemuną. Šio upelio vandens tėkmės niekada netrikdė žmogaus veikla – jis džiugina savo laukiniu žavesiu ir vandens gyventojų įvairove.

Ekspozicija savo turiniu atspindi pagrindines rezervato vertybes. Lankytojai iš jos sužino, kuo ypatinga rezervato gamta, kas čia saugoma.

Įvairių amžiaus grupių gamtos mėgėjai čia suras sau įdomios informacijos, žaidimų ir užduočių. Mažieji rezervato svečiai galės pasijusti karaliais pelėdų soste, kuriame išdrožtos visos pelėdos, gyvenančios Lietuvoje. O informaciją apie augalus ir kitus gyvūnus lankytojai suras žaismingai suslėptą laiptuose.

Pasak ekspozicijos dizainerės Skirmantės Vaitkevičiūtės, šie laiptai – ir vieta sėdėti, ir informacijos nešėjai. Vidinėse baldo erdvėse slepiasi vabalai, samanos ir kitos gamtos įdomybės – tereikia paliesti, pasukti, pažiūrėti pro akutę, paklausyti, atpažinti.

Lakoniška tekstinė ir vaizdinė informacija apie rezervato vertybes taip pat pateikiama ant sienų.

Viešvilės rezervate yra vienintelė Lietuvoje kurtinių veisykla, skirta atkurti jų populiaciją laukinėje gamtoje. Ekspozicijos kurtinių stebėjimo patalpose ne tik stebimi šie baikštūs gyvūnai, bet ir mokomasi tylos. Ateityje planuojama per kamerą transliuoti tiesioginį vaizdą internete iš kurtinių voljero. Stenduose pasakojama apie šiuos paukščius ir jų ypatumus.

Viešvilės gamtinio rezervato lankytojų centre taip pat galima pasižiūrėti filmuotos medžiagos apie gamtą, direkcijos vykdomas veiklas, išgirsti, kaip gieda vienas ar kitas paukštis. Vos įžengus į ekspozicijos patalpas, lankytojus pasitinka gamtos garsai.

 

Categories:

Comments are closed