„Prieš plynus kirtimus saugomose teritorijose“, – taip lapkričio 28-osios akciją Seime įvardijo žinomi Lietuvos muzikantai, į orkestrą vienam kūriniui – M.K.Čiurlionio „Miške“ – suburti smuikininko Martyno Švėgždos von Bekkerio bei dirigento Vytauto Lukočiaus.

Seimo II rūmų fojė M.K.Čiurlionio simfoninę poemą politikams griežė žinomi šalies atlikėjai,  tarp jų — būrys Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistų. Specialiai dėl šios akcijos iš užsienio atvyko alto virtuozė Jonė Kaliūnaitė, smuikininkas ir pedagogas M.Švėgžda von Bekkeris.

Menininkai kreipėsi į politikus visuomenės vardu. Kompozitoriaus M.K.Čiurlionio vaikaitis Rokas Zubovas perskaitė lietuvių klasiko laiško ištrauką apie vieną įspūdingiausių jo kūrinių – simfoninę poemą „Miške“. Simbolinį koncertą dirigavo V.Lukočius.

Muzikantai akcija siekė atkreipti valdžios dėmesį į plynus kirtimus saugomose teritorijose. Jų įsitikinimu, teisinėje valstybėje negali būti tokių teisinių prieštaravimų, kai vienais įstatymais saugomos ekosistemos, o kitais – naikinamos, leidžiant plynai iškirsti saugomus miškus.

Lygiai tą patį – uždrausti plynus kirtimus saugomose teritorijose – prieš pusantrų ragino savo pateiktose Miškų įstatymo pataisose parlamentaras Linas Balsys. Deja, šios pataisos nuo tada valdančiųjų valstiečių vilkinamos ir stabdomos.

„Žaliaisiais apsimetusiems veikėjams labiau rūpi kirsti ir parduoti, nei sodinti ir atkurti mišką. Čiurlionio „Miške“ – nuostabus kūrinys, kaip ir jo puikus atlikimas šiandien. Bet panašu, kad valstiečiai jo negirdi, kaip negirdi ir už miškus pasisakančios visuomenės balso. Gal kitą kartą reiktų atlikti jiems skirtą W. A. Mozart’o „Requiem“?“ — svarsto socialiniuose tinkluose L.Balsys.

Šią savaitę visame pasaulyje vyksta akcijos prieš klimato kaitą. Jų dalyviai reikalauja savo šalių politikų neatidėliojant imtis priemonių stabilizuoti pražūtingus procesus. Lietuvos politikai klimato kaitos su miškais nesieja  – tik taip galima suprasti visuomenei rūpinčių įstatymų pataisų blokavimą Seime.

Ar pasikeis politikų požiūris, priklauso nuo mūsų visų. Tie, kuriems rūpi bendrų mūsų namų ateitis, jau šį penktadienį, 17 valandą, sostinės Vinco Kudirkos aikštėje junkimės prie pasaulinio klimato streiko dalyvių.

Categories:

Comments are closed