Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad Vyriausybė, keisdama medienos pardavimo taisykles, sudarytų sąlygas stambiesiems perdirbėjams pirkti perteklinius kiekius medienos, juos perparduoti ir elgtis nesąžiningai.

Dėl šio tyrimo į STT kreipėsi Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Algimantas Salamakinas norėdamas išsiaiškinti, ar Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika parengtu Vyriausybei projektu neketina sudaryti išskirtinių sąlygų ir privilegijų stambiesiems medienos perdirbėjams. Tokios privilegijos ne tik sumažintų valstybės pajamas už valstybinių miškų medieną, bet iškraipytų rinką ir sužlugdytų smulkiuosius perdirbėjus.

„Aš kreipiausi į STT ir Seimo Antikorupcijos komisiją, kuri irgi paprašė STT pareigūnų vertinimo dėl Aplinkos ministro K.Mažeikos parengto vyriausybės nutarimo projekto. Juo siekiama pakeisti medienos pardavimo taisykles taip, kad Lietuvos stambieji perdirbėjai galėtų pirkti valstybinių miškų medieną pirmumo teise. Tokios privilegijos ne tik sumažintų valstybės pajamas už valstybinių miškų medieną, bet iškraipytų rinką ir sužlugdytų smulkiuosius perdirbėjus“, – sakė A.Salamakinas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba Aplinkos ministro K.Mažeikos parengtame projekte nustatė, kad Vyriausybė, keisdama medienos pardavimo taisykles, sudarytų sąlygas stambiesiems perdirbėjams pirkti perteklinius kiekius medienos, juos perparduoti ir elgtis nesąžiningai.

Paskubomis „valstiečių“ daryta Miškų reforma nebe pirmą kartą kelia abejonių socialdemokratams. „Pirmiausia Miškų įstatymo pataisos Seime buvo priimtos pažeidžiant Konstituciją. Reformos metu buvo atleisti keli šimtai darbuotojų, centralizuojant Valstybinę miškų urėdiją nukentėjo regionai. Dabar aiškėja, kad valstybinių miškų medieną norima pigiai ir su privilegijomis perleisti stambiesiems perdirbėjams“, – pabrėžė socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Julius Sabatauskas.

Skandalingoji reforma buvo priimta 2017 liepos 11 dieną. Reformą lydėjo miškininkų šmeižto per žiniasklaidos priemones kampanija, pateikianti tikrovės neatitinkančius faktus ir skaičius. Eiliniai miškininkai buvo kaltinami nesąžiningumu ir kvalifikacijos stoka.

Nei Vyriausybė, nei Aplinkos ministerija nepateikė kaštų ir naudos analizės, poveikio aplinkai vertinimo, nepagrindė reformos naudos valstybei ir jos piliečiams, nevertino regionų atskirties mažinimo prioriteto, socialinių pasekmių, bedarbystės ir emigracijos problemų.

 

Categories:

Comments are closed