Balandžio 15 d. 18 val. sostinėje, prie M. Mažvydo bibliotekos laiptų prasidės pirmasis Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ mitingas, kuriuo siekiama pažaboti chaosą Lietuvos miškuose.

Miškų niokojimas vyksta su pagreičiu ne tik dėl išaugusių kirtimo apimčių. Jau nebeliko eiguvų šeimininkų – eigulių, kurie kasdien apeidavo savo valdas, matydavo, kas miške vyksta ir kontroliuodavo vykdomus darbus, atsakydavo už miško apsaugą, sekdavo sanitarinę jo būklę.

Sustambinus girininkijas, tapo neįmanoma girininkui apeiti nuo 3000 iki 5000 ha miško, o paskirtam gamybos meistrui per metus reikia realizuoti 20000 ktm medienos, tad miškas jam nerūpi.

Realiai niekas nebeatsako už Valstybinių miškų urėdijos (VMU) valdomą turtą. Šviežios kirtavietės su paliktais išvirtusiais medžiais – akivaizdus įrodymas balagano, kuris tampa norma Lietuvos miškuose, nelikus šeimininko.

Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ kviečia stabdyti Lietuvos miškų niokojimą. Pirmadienį rengiamo mitingo organizatorių reikalavimas Vyriausybei:

  • suderinti su suinteresuotomis visuomenės grupėmis miškų kirtimų tvarką, kirtimo apimtis ir būdus reglamentuojančius teisės aktus.

Organizatoriai reikalauja atsakyti:

  • Kodėl kertamai miškai Lietuvos draustiniuose ir regioniniuose parkuose, kai nėra atlikta bendro Lietuvos miškų ploto analizės?
  • Kodėl vykdomi plyni kirtimai, kai kitose Europos Sąjungos šalyse jie draudžiami?
  • Kodėl valdžia viešai neskelbia, koks bendras iškirstų Lietuvos miškų plotas?

Jau ne kartą kreiptasi į valdžią su šiais klausimais, tačiau nesulaukta atsakymo.

Žmogus apsiginti gali – gamta ne! Apginkime Lietuvos gamtą kartu. Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ kviečia žmones visoje šalyje įsitraukti į masinius streikus. Jų grafikas bus paskelbtas artimiausiu metu.

 

Categories:

Comments are closed