Gruodžio 12 d. Marijampolės savivaldybėje, Žuvinto gamtinio rezervato Amalvos pelkėje atidarytas naujas gamtinis pažintinis takas.

Naujasis 121 metro pažintinis takas ves lankytojus į vieną didžiausių Suvalkijoje Amalvos pelkę, kurioje gamtos mylėtojai galės pasigrožėti pelkės platybėmis ir tako informaciniuose stenduose susipažinti su pelkės istorija bei jos ekosistema, gyvūnija ir augalija.

Pažintinio tako atidaryme dalyvavę Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, jo pavaduotojas Arvydas Bajoras, Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Marijampolės regioninio padalinio, Žuvinto biosferos rezervato direkcijos atstovai ne tik perkirto simbolinę atidarymo juostelę, bet ir pirmieji pražingsniavo šiuo gamtiniu maršrutu. Pažintinio tako pradžioje įrengta apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria nuostabi ir plati Amalvos pelkės panorama.Ateityje tai turėtų būti dar vienas turistų traukos objektas, nes anot miškininkų, tai labai natūralus ir unikalus Sūduvos gamtos kampelis, kurį būtina pamatyti.

Kaip patekti prie Amalvos pažintinio – gamtinio tako:

Iš Marijampolės važiuoti Prienų kryptimi, prie Meškėnų liepos sukti į dešinę link Bukonių ir, pravažiavus Bukonis, važiuoti link Daukšių, kol ir privažiuosite taką. Galima atvažiuoti iš Daukšių pusės: Daukšiuose pravažiuoti bažnyčią ir tiltą per Dovinę, o sankryžoje sukti į kairę link Bukonių, kol privažiuosite taką.

 

Categories:

Tags:

Comments are closed