Mūšis dėl miškų pertvarkos nesibaigia ir toliau kelia politikų bei miškininkų nepasitenkinimą. Maždaug 100 žmonių ketvirtadienį, prieš penktadienį Seime numatytą posėdį, V. Kudirkos aikštėje Vilniuje protestavo prieš
reformą. Protestuotojai laikė plakatus su užrašais „Premjere, sutramdyk ES ir biudžeto lėšų grobstytojus“, „Forest people unite!“ (liet. žmonės, vienykitės), „Skaidrus“ – darni korupcija“.Sąjūdžio pirmininkas Gintautas Kniukšta stovėdamas greta plakatais ginkluotų mitinguotojų sakė, kad po Vyriausybės langais jie susirinko, nes nori atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad valdančiųjų įvykdyta miškų reforma, anot jo, vyksta itin neskaidriai, chaotiškai.
„Norime atkreipti Seimo dėmesį, kuris rytoj renkasi į posėdį, kad galbūt reikėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą ir išsiaiškinti, ar
įstatymo pakeitimai, kurie buvo priimti per vieną dieną, iš tikrųjų atitinka Konstituciją“, – žurnalistams teigė „Už Lietuvos “ pirmininkas Gintautas Kniukšta.„Kalbėta, kad visi žmonės išsaugos savo darbo vietas, tačiau dabar jau turime skaičius, kad darbo neteks apie 500 žmonių. Tiek žmonių provincijoje nebeturės darbo. Tai yra labai rimtas signalas“, – Vinco Kudirkos aikštėje skambant liaudies dainoms kalbėjo G.Kniukšta. Be to, „Už Lietuvos miškus“ pirmininkas teigė, jog nors buvo žadėta, kad nebus mažinamas girininkijų skaičius, tačiau aiškėja, kad neliks 50-ies girininkijų. Pasak jo, tai lems prasčiau prižiūrimus miškus.
Kritikos valdžiai negailėjęs G.Kniukšta pabrėžė ir tai, kad valdantieji nesugebėjo iki sausio 1-osios, kaip buvo numatyta įstatyme, pasiruošti valdyti valstybinius miškus. „Pirmoji metų savaitė buvo visiškas chaosas, įmonė neveikė, žmonės gyveno nežinioje, mediena buvo neparduodama, galima kalbėti ir daugiau“, – sakė sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pirmininkas.
Seimo narys socialdemokratas Juozas Olekas praėjusių metų pabaigoje teigė, kad reformos ketinama kreiptis į Konstitucinį Teismą.
„Už Lietuvos
„Mes įžvelgiame stambaus verslo . Medieną bus galima pirkti lengviau ir paprasčiau, negu ją galima pirkti iš 42 “, – kalbėjo G. Kniukšta.
„Tie pakeitimai buvo priimti per vieną dieną. Jei jie atitinka, tai jiems nėra ko bijoti. Reforma toliau tęsis ir jų valia yra ar ji bus baigta per tris keturis mėnesius, ar ji tęsis tris keturis metus, ką mes siūlome“, – sakė sąjūdžio pirmininkas. Anot jo, miškų darbuotojų profsąjungos turi duomenis, kad jau yra daugiau nei 300 žmonių, kurie palieka darbo vietas ir turės gauti išeitines kompensacijas. Kone pusę milijono eurų iš valstybės biudžeto teks paskirti vien atleidžiamų iš Telšių urėdijos asmenų išeitinėms išmokoms. „Tai reiškia, kad tie žmonės galėtų turėtų darbo vietą ir dirbtų ramiai, bet valdžia tai naikina savo rankomis“, – piktinosi G.Kniukšta. Be to, jis pridūrė, kad neturėdami garantijų, jog galės likti savo darbo vietose, iš darbo išėjo jau nemažas skaičius miškų ūkio darbuotojų.
Mitingo metu priimtas kreipiamasis į Vyriausybę. Su jo tekstu galite susipažinti čia: http://uzmiskus.lt/wp-content/uploads/2018/01/2018-01-11-Mitingo-dalyviu-kreipimasis-i-Vyriausybe.pdf
Parengta pagal BNS, lrytas.lt ir 15min.lt informaciją
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./
Skaitykite daugiau:
Comments are closed