Krovinių gabentojai užsienyje sekė Labanoro girios, Punios šilo virtimo popieriumi grandinę – kaip senieji miškai virsta prekybinių centrų reklaminiais žurnalais ir tualetiniu popieriumi.

Lietuvos senieji miškai, traukiantys turistus iš viso pasaulio, iškeliauja iš Lietuvos sunkvežimiais kaip žaliava į Vokietiją, Skandinaviją ir kitas turtingas senojo kontinento valstybes.

Asociacija „Gyvas miškas“ kartu su profesionaliais krovinių gabenimo vadybininkais Lietuvoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose atliko nedidelį tyrimą, kaip šiuo metu yra naudojamas bendras Lietuvos ir lietuvių tautos gėris – miškai. Atsekta tik nedidelė Labanoro girios, Punios šilo ir kitų nuostabių gyvosios gamtos kampelių Lietuvoje virtimo popieriumi grandinė.

Vienas iš Lietuvos miškų pirminių vartotojų yra Vokietijos Federacija. Kiekvieną dieną Lietuvos vežėjai atveža tūkstančius tonų nupjautų Lietuvos miškų į Vokietijos žaliavinio popieriaus fabrikus. Šiuose fabrikuose Lietuvos mediena paverčiama į žaliavinį popierių, kurio dalis rulonų pavidalu pervežama į Belgijos ir Nyderlandų jūrų uostus bei laivais išgabenama į JAV, Braziliją ir Meksiką.

Kita dalis žaliavinio popieriaus rulonų pagamintų Vokietijoje yra pergabenami į Vokietijos tualetinio popieriaus, popierinių rankšluosčių ir kitos panašios produkcijos fabrikus bei eksportuojami praktiškai į visas Europos šalis.

Trečia dalis ruloninio popieriaus (pagaminto Vokietijoje iš Lietuvos Labanoro ir Punios miškų) iškeliauja į Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų valstybių spaustuves, kuriose dažniausiai virsta reklaminiais prekybos centrų žurnalais.

Jeigu mums politikų veiksmai atrodo nesuprantami ir trumparegiški, tai nereiškia, jog tokie jie atrodo ir patiems politikams. Vienoks ar kitoks politinis sprendimas kai kam per trumpą laiką gali sukrauti didžiulį pelną. Tačiau šiuo atveju visiškai ignoruojama nuolat kuriama miškų pridėtinė vertė. Juk Lietuvos gamta – tai pagrindinis turistus iš užsienio bei Lietuvos emigrantus pritraukiantis masalas. Politiniu lygiu laidojamos Lietuvos valstybės kaip turizmo šalies perspektyvos galvojant apie trumpalaikę naudą.

 

 

Categories:

Tags:

Comments are closed