Atėjus žiemai, gamta lankytojus pasitinka nuostabiais vaizdais ir kviečia iš naujo ją pažinti. Galima leistis į žygius su slidėmis, mokintis pėdsekystės, pažinti pelkių glūdumas… Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose žiemą – gausu žygių ir renginių.

Neries regioninio parko direkcija sausio 12 d. pakvietė į žygį “Gyventi žiemą (ne)galima?!”. Žygeiviai keliavo snieguotais Dūkštos ir Neries upių slėniais. Kelionės metu jie sužinojo, kaip skirtingi gyvūnai yra prisitaikę žiemos iššūkiams, kaip žiemą leidžia elniai, stirnos, ūdros, miegapelės…

10 kilometrų žygis prasidėjo Neries regioninio parko lankytojų centre ir driekėsi Dūkštos pažintiniu taku. Keliautojai aplankė Dūkštos sraunumas, kuriose žiemą galima pamatyti keistuolį paukštį – vandeninį strazdą, pamatė bebrų gyvenvietę ir aptarė, kaip jiems sekasi žiemoti.

Neries regioniniame parke šią žiemą planuojami dar bent 3 panašūs žygiai po parko teritoriją.

Pagramančio regioninis parkas sausio 26 d. kviečia švęsti Pusiaužiemį ir pakeliauti po šią saugomą teritoriją. Kelionės metu bus galima ne tik pasigrožėti žiemos vaizdais, bet žemaitiškais papročiais bei tradicijomis žadinti mišką, pelkę, ežerokšnius, upelius, papurtyti apšarmojusias obelis, pabelsti į apsnigtus avilius, paieškoti barsukų, meškų, ežių… Renginys skirtas Žemaitijos metams paminėti.

Nemuno deltos regioniniame parke vasario 2 d. planuojamas žygis Pelkių dienai paminėti – į Aukštumalos aukštapelkę. Tytuvėnų regioninis parkas tą pačią dieną kviečia į Praviršulio tyrelį, o sausio viduryje ketina skaičiuoti žvėrių pėdsakus. Svarbu, kad būtų sniego ir pėdsakai aiškiai matytųsi.

Krekenavos regioninio parko direkcija Tarptautinę pelkių dieną (vasario 2 d.) planuoja paminėti Pašilių pelkėje. Tuos, kas dalyvaus renginyje, organizatoriai supažindins su skirtingais pelkių tipais, parodys gyvūnų veiklos žymių, o taip pat bus galimybė apsilankyti Pašilių stumbryne ir iš arčiau pasidomėti stumbrais. Renginio pabaigoje direkcija žygeivius pakvies prie laužo žiemiškoje gamtoje.

Dzūkijos nacionaliniame parke sausio 12 – 13 d. organizuojamas tradicinis naktinis žygis prie J.Vitkaus-Kazimieraičio žeminės. Renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės kovų metams atminti. Keliautojai žygiuos apsnigtais miškais nuo Marcinkonių iki Rudnios.

Aukštaitijos nacionaliniame parke vasario 9 d. vyks šventė „Trauk stintelę 2019“. Net ketureilis yra sukurtas: „Kai ant ledo „bobos“ sukas, kai žuvis agurkais kvepia, kai spalvom pražysta sniegas, esat laukiami Palūšėj“.

Žiemos renginio metu vyks poledinės žūklės mėgėjų varžybos, ledo ritulio varžybos ant Lūšių ežero, stintelių tinklų traukimas su „bobomis“, įvairiausių žuvų ir ant laužo keptų stintelių ragautuvės, pramogos mažiems ir dideliems…

Veisiejų regioniniame parke vasario 15 d. vyks naktinis pėsčiųjų žygis „Pietų Lietuvos partizanų takais“. Parko lankytojų centre žiemos metu rengiamos edukacinės programos „Pamoka dzūkiškai“, „Arbatžolių virimas“ ir kt.
Kviečiame keliauti po saugomas teritorijas ir žiemą, nes tai – išskirtinės, ypatingos mūsų krašto gamtinės teritorijos.

Categories:

Tags:

Comments are closed